Przytulna łazienka, w której będziemy mogli się też zrelaksować jest ostatnio bardzo modna. Przybierają one wygląd wręcz luksusowy i jednocześnie sprawia, że czujemy się niej dobrze i możemy liczyć na odpoczynek w jej zaciszu. Jak więc sprawić, aby nasza łazienka spełniała te wymagania? Na pewno dużo zrobi dobór odpowiedniej kolorystyki, oświetlenia, jak i różne akcesoria i dodatki w wystroju. Łazienka ma być przyjazna, przytula i funkcjonalna, a poniżej znajdziesz sposoby jak uzyskać takie miejsce.

Zadbaj o porządek w łazience

W zachowaniu porządku będą pomocne przede wszystkim różnego rodzaju szafki i kosze, do których możemy schować kosmetyki, czy czyste ręczniki, jeśli nie chcemy ich oglądać na zewnątrz. Kosz na pranie można schować też w takiej szafce, albo jeśli ktoś woli może być postawiony swobodnie w łazience. Dobrze sprawdzą się szafki pod umywalkę, posiadające półki lub szuflady, jak również szafki do wnęk.

Przed zakupem mebli do łazienki należy też przemyśleć jakie inne urządzenia będą się w niej znajdować, np.: czy będziemy posiadać w niej pralkę, która będzie zajmować trochę miejsca i czy będziemy mogli ją jakoś ukryć, tak by nie rzucała się w oczy i nie zakłócała harmonii, którą chcemy uzyskać.

projektowanie wnętrz trójmiasto

Kolorystyka też ma kluczowe znaczenie

Kolorystka ma bardzo ważne znaczenie. To ona decyduje czy nasza łazienka stanie się przytulnym, czy też sterylnym pomieszczeniem. Barwy ciepłe sprawią, że będziemy cieszyć się komfortowym i przyjaznym miejscem, więc jeśli chcemy takie osiągnąć powinniśmy ograniczyć jak najbardziej się tylko da kolory w odcieniach zimnych. Dobrym wyborem będą beże, brązowy, kolory piasku, bordo, przybrudzony róż itp.

Wybór ciepłych barw nie przekreśla jednak bieli. Wręcz przeciwnie, wystarczy po prostu dodać do niej ciepłe akcenty w postaci drewnianych elementów, co sprawi, że w łazience zrobi się przytulniej.

Chłodne kolory mimo wszystko nie powinny być odstraszać. Błękitną łazienkę  również można zaaranżować w sposób, aby była przytulna, jednak musimy pamiętać aby ten kolor nie zdominował pomieszczenia.

Ciepłe oświetlenie

Oświetlenie również pełni ważną rolę w tworzeniu klimatu. Ciepłe światło sprawi, że łazienka będzie przytulniejsza. Jednak prócz głównego oświetlenia warto też zainwestować w mniejsze światełka, albo nawet świeczki, które dodadzą klimatu naszej łazience.

Dodatkowe akcesoria

W łazience przydadzą się takie rzeczy jak np. dywanik podłogowy. Najlepiej jak będzie miękki i puszysty. Dopełni on naszą łazienkę i będzie dobrze wyglądać, a dodatkowo dzięki miękkiemu dotykowi będziemy czuć się lepiej. To samo czyni się ręczników. Dotyk miękkiego ręcznika zaraz po kąpieli jest bardzo przyjemne i ma wpływ na dobre samopoczucie. 

Dodatkowo można zaopatrzyć naszą łazienkę w dodatkowe zasłony, które swoim wyglądaniem nie tylko zapewnią estetykę w pomieszczeniu, ale też pomogą ukryć rzeczy, które nie chcemy aby były na widoku.

Podczas urządzania łazienki warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz z Trójmiasta. Jego wiedza, doświadczenie i znajomość najnowszych trendów będą miały niemałe znaczenie podczas aranżacji miejsca, z którego korzysta każdy domownik. Dobry architekt wnętrz z Gdańska i okolic pomoże dobrać nie tylko kolorystykę i oświetlenie łazienki, ale też dodatki, które znacznie poprawią funkcjonalność łazienki i jej wygląd.