Salon podobnie jak kuchnia, stanowi serce w domu. To w nim spędzamy czas z całą rodziną i przyjmujemy gości. Przytulny salon jest przepełniony ciepłem i harmonią, przez co nie tylko zachwyca domowników, ale również gości. Jeśli nie pasują ci chłodne aranżacje wnętrz i pomysłów, jak sprawić, aby Twój salon był przepełniony ciepłem, poniżej znajdziesz porady, które pomogą ci osiągnąć taki wygląd.

Inspiracje kolorystyczne, które sprawią, że twój salon będzie przytulny

Dobór barw jest ważny w każdym pomieszczeniu. Do salonu najlepsze będą różnego rodzaju beże, odcienie żółtego, pomarańczowego, zielenie, czy purpura. Te barwy ocieplą nasz salon i jednocześnie sprawią, że będzie on przytulniejszy. Jeśli chcemy białe ściany w pomieszczeniu, to najlepiej aby wszystkie dodatki, które się w nim znajdą były właśnie w tych barwach, bo ożywią pokój. Z kolei więcej szyku nadadzą akcesoria miedziane lub w odcieniach starego złota.

Jeśli zależy nam przytulnej domowej atmosferze w salonie poleca się zrezygnowanie ze srebrnych i chromowanych dodatków, które są bardziej przeznaczone do aranżacji pokoju w stylu pałacowym.

Jak urządzić salon w bloku?

Mieszkając w bloku nie mamy zbyt dużej przestrzeni do zagospodarowania, jednak nie stoi to na przeszkodzi, aby urządzić piękny, przytulny salon. Wystarczy, aby podejść do tego z głową i odpowiednio zagospodarować dostępną przestrzeń.

W momencie, gdy twój salon stanowi również sypialnie to zaopatrz się w narożnik. W dzień będzie pełnić funkcję wygodnej kanapy, a wieczorem łóżka. Przy nim możesz zamontować lampki podłogowe, które zapewnią przytulny klimat i będą dobry zamiennikiem zwykłego światła, w momencie gdy będziesz chciał poczytać książkę. Ustaw obok stolik albo ławę do tego regał, meble i telewizor. Ważne aby meble nie były wysokie i żeby pokój nie był zabudowany przez meblościankę, ponieważ sprawi to, że pokój będzie wydawać się mniejszy.

Jak urządzić salon w domu?

W domu, gdzie mamy możliwość urządzenia dużego salonu, warto przemyśleć aby rozdzielić go na różne strefy. Prócz części z typowym salonem służącego w celach wypoczynkowych, można stworzyć strefę z jadalnią, miejsce do pracy, albo swoją małą czytelnię. Taki podział na strefy sprawi, że salon stanie się klimatyczny i bardziej przytulny, a my będziemy chcieli spędzać w nim jeszcze więcej czasu. W takim pokoju możesz pozwolić sobie na meblościankę, albo na regał na książki, który zajmie całą ścianę, bo nie sprawią wrażenie, jakby miały pomniejszyć pokój.

Dodatki do salonu, które sprawią, że będzie on przytulny

Przytulny pokój kojarzy się z miękkimi rzeczami, dlatego nie może w nim zabraknąć puchatych, ozdobnych poduszek, czy też narzuty. Można też gdzieś położyć koce, którymi będziemy się przykrywać np.: podczas wieczornych seansów filmowych. Pamiątki rodzinne i zdjęcia postawione na szafkach nadadzą rodzinnego klimatu. Mają