Sypialnia stanowi nasza komfortową przestrzeń, w której odpoczywamy, śpimy i nabieramy energii. Odpowiednia ilość snu jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania i dobrego samopoczucia. Komfortowa sypialnia może wpłynąć i poprawić jakość naszego snu i samopoczucia. Poniżej znajdziesz rady, co zrobić, aby urządzić przytulną sypialnie, która pozytywnie wpłynie na twój sen.

Kojąca kolorystyka sypialni

Urządzenie komfortowej sypialni warto rozpocząć od dobrania odpowiednich kolorów. Powinny być one przyjemne dla oczu, dające im możliwość odpoczynku, dlatego nie powinniśmy wybierać barw, które będą pobudzać wzrok. Jednymi z najlepszymi kolorów, są pastele i beże. Aby pokój nabrał charakteru możemy dodać do nich ciemniejsze barwy takie jak bordo, albo butelkowa zieleń. Najważniejsze, aby te barwy ze sobą współgrały i tworzyły harmonię.

Wygodne łóżko

Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni, więc jednocześnie odgrywa dla nas najważniejszą rolę. Powinno być kolejnym punktem, o którym pomyślimy urządzając nasz pokój. Łóżko musi być odpowiedniej wielkości, posiadać dobry, wygodny materac i solidny stelaż, co zagwarantuje nam dobry sen. Podczas wyboru materaca powinniśmy skupić się na tym, aby nasze ciało lekko się w niego zapadało. Zbyt twardy albo zbyt miękki materac mogą prowadzić do problemów z sylwetką.

W sytuacji, gdy dzielimy sypialnię z naszym partnerem, dobrym rozwiązaniem jest wybrać dwa pojedyncze materace, aby każdy mógł dobrać ten odpowiedni do siebie, bo to zapewni lepszy komfort snu.

projektowanie wnętrz trójmiasto

Inne przydatne i poręczne meble

Odpoczywając we własnym łóżku, często zdarzy się, że musimy po coś wstać, dlatego najlepiej zapewnić sobie dodatkowe meble tuż przy łóżku, aby trzymać wszystko pod ręką. Sprawdzą się tutaj szafki nocne, albo nawet łóżko, które ma wbudowane różnego rodzaju szufladki, albo wnęki. Możemy również zawiesić gdzieś obok jakiś przybornik, do którego schowamy nasze drobiazgi.

Zakup różnych koszy, albo kufrów np. na poduszki, pościel, dodadzą charakteru, ale także przytulności sypialni. Będą stanowiły też ciekawy dodatek do pokoju.

Oświetlenie też stanowi ważny element sypialni

Oświetlenie w sypialni też jest bardzo ważne. Nie potrzeba tutaj zbyt mocnych źródeł światła. Wystarczy nam zawieszona lampa, która będzie rozpraszać miękkie, żółte światło, dobre dla oka. Dodatkowo można zawiesić różne mniejsze lampki dekoracyjne, które będą rozprowadzać delikatne światło, nadając klimat naszym wieczorom i pozwolą nam się bardziej zrelaksować.

Nie bójmy się dekorować naszej sypialni. Jest ona naszym komfortowym miejscem i mamy się w niej czuć jak najlepiej. Stwórzmy w niej swój klimatyczny kąt, bo to sprawi, że będziemy dobrze sypiać. W urządzaniu przytulnej i wygodnej sypialni z pewnością bardzo pomogą usługi doświadczonego projektanta wnętrz z Gdańska, który potrafi wsłuchać się w potrzeby swoich klientów.