Kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu. To tutaj przyrządzamy wszystkie posiłki i spożywamy je razem z rodziną lub zaproszonymi gośćmi. Ważne jest więc aby to miejsce było sterylne, ale także przytulne i funkcjonalne. Nowoczesna kuchnia ma za zadanie spełniać te trzy warunki. Co powinno się w niej znaleźć, aby tak się stało?

Jak w nowoczesny sposób zaaranżować kuchnie?

Gdy mówimy o nowoczesnej kuchni pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to odpowiednia aranżacja pomieszczenia. Sprzęty kuchenne powinny zajmować jak najmniej miejsca, bo jednak każdy z nas potrzebuje odpowiedniej przestrzeni do spokojnego sporządzania posiłków. Muszą być one też łatwo dostępne dla nas i przechowywane tak, aby nie utrudniały nam zachowania czystości. W momencie, gdy mamy do czynienia z małą kuchnią, powinniśmy tak rozplanować pomieszczenie, aby mieć łatwo dostęp do wszystkich naczyń. Jeśli mamy z tym problem powinniśmy skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który bez problemy sobie z tym poradzi.

Poniżej pokażemy ci kilka wskazówek, jak można rozplanować rozmieszczenie sprzętów kuchennych, aby mieć do nich łatwy dostęp:

  • duże garnki stawiamy z tyłu szafki, w której będą przechowywane
  • sztućce trzymamy  szufladzie w osobnych przegródkach, aby się ze sobą nie mieszały
  • w szafkach, bliżej drzwiczek najlepiej postawić nasze ulubione naczynia np. kubki, aby mieć do nich szybszy dostęp
  • produkty spożywcze takie jak cukier, kasza makaron itp. przechowujemy w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach, które możemy podpisać.
projektant wnętrz
projektant wnętrz

Kuchnia powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby nam się podobała, dlatego powinniśmy zrobić większy research w poszukiwaniu mebli kuchennych, ponieważ jednak w tym pomieszczeniu będziemy spędzać bardzo dużo czasu. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz z Trójmiasta, który dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy pomoże dobrać nie tylko funkcjonalne, ale i atrakcyjne wizualnie meble.

Gadżety, które ułatwią nam życie w kuchni

Różne akcesoria dodają charakteru kuchni, a także ułatwiają przygotowanie posiłków. Na rynku znajduje się szeroki wybór akcesoriów do kuchni np.: stojak na noże, chlebak, kosze na owoce. Wszystkie takie gadżety wpływają na wystrój kuchni, ale także potrafią odzwierciedlić charakter domowników. Odmieniają one wnętrze i nadają mu atrakcyjności.

Dodatkowo sprzęty AGD takie jak tostery czy ekspresy do kawy mogą nadać kuchni nowoczesny wystrój. Wystarczy przy zakupie pokierować się doborem sprzętu, których wygląd będzie spójny i od razu postawiony w kuchni będzie sprawiał dobre wrażenie.

Przy wyposażeniu kuchni warto pamiętać aby nie kupować rzeczy niepotrzebnych, aby zapełnić miejsce. Urządzenia i meble, które wybierzemy powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale też być dobrej jakości, aby mogły nam długo służyć. W tej kwestii również nieoceniona będzie pomoc architekta wnętrz z Gdańska i okolic.